informace pro pacienty

INFORMACE

pro pacienty

ceník služeb a výkonů

Ceník

služeb a výkonů

Historie oddělení

Historie

vývoj oddělení

Fotogalerie oddělení

Fotogalerie

foto a video

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

na odborné weby

 Primář: MUDr. Jiří Hrdina

566 801 320

Zabezpečujeme kompletní lékařskou péči v rozsahu gynekologicko-porodnického oboru, provádíme ročně přes 2000 operačních výkonů, kde klademe důraz na rozvoj endoskopických operačních a diagnostických metod. Kromě běžné ambulantní činnosti poskytujeme služby i specializovaných ambulancí - ambulance dětské gynekologie, centrum onkologické prevence, specializovaná ultrazvuková vyšetření. Trendem našeho oddělení je i přes naše dobré dosavadní výsledky a příznivé ukazatele naší zdravotní péče, snaha o další zlepšení komunikace s pacientem a zpříjemnění pobytu u nás.

 

Počet narozených miminek v roce 2017 po letech překonal rekord

Nové Město na Moravě - Rekordní rok co do počtu narozených miminek měli loni v novoměstské porodnici. Na svět tam přišlo 827 dětí, což je nejvíce od roku 2010.

„Narodilo se celkem 827 dětí, z nichž bylo 451 chlapců a 376 děvčat. Ve čtrnácti případech se narodila dvojčata," upřesnil mluvčí novoměstské nemocnice Roman Kratochvíl.

„Magickou" osmistovku počet narozených dětí v posledních letech atakuje jen zřídka. Naposledy to bylo v roce 2014, kdy přišlo na svět 809 dětí. Předtím v roce 2009, tehdy šlo o 856 miminek. V roce 1997 se přitom v novoměstské  porodnici  narodilo 975 dětí. O rok později však následoval prudký propad, když už jich bylo o celou stovku méně. V roce 2000 pokles dále pokračoval 768 novorozenců. Nejčastěji maminky loni rodily v červenci, nejméně v květnu. V červenci na svět přišlo 82 dětí, nejméně v květnu, kdy se narodilo 53 miminek," přiblížil Roman Kratochvíl.

Z celkem čtrnácti párů dvojčat šlo pětkrát o dva chlapce, pětkrát o dvě děvčátka a čtyřikrát se narodili chlapeček a holčička.

Co se týče obliby křestních jmen, mezi chlapci v loňském roce vedli Janové a mezi děvčátky Elišky, stejně jako tomu bylo v roce 2014. V roce 2015 se na první místa žebříčku dostali Tomášové a Adély.

Mezi v dřívějších desetiletích oblíbenými tradičními křestními jmény, která se loni ve statistice objevila pouze jednou, jsou například Hana, Iveta, Kamila, Květa, Libuše, Magda, Marcela, Marie, Pavla, Martina, Soňa či Renáta. V roce 2016 se v novoměstské porodnici narodil například také jenom jeden Aleš, Emil, Ivan, Karel, Milan, Miloslav, Oldřich, Robert, Vilém, Vladimír či Zdeněk.

Zdroj: https://zdarsky.denik.cz/zpravy_region/pocet-narozenych-miminek-po-letech-prekonal-rekord-20170110.html

Aktuality z oddělení

Kde nás najdete

Orientační plánek nemocnice

PAVILON
08

[1. patro]

[2. patro]

[3. patro]

[přízemí]