Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Emergency - urgentní příjem

8. 1. 2013

Od čtvrtka 10. ledna funguje v naší nemocnici urgentní příjem - Emergency. Každý akutně nemocný pacient přijde na Emergency, kde se mu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, budou věnovat lékaři.

Otevřením Emergency se zásadně změní vstup pacienta do nemocnice. Přes urgentní příjem projdou všichni pacienti, kteří přicházejí do nemocnice s akutním zdravotním problémem a nejsou předem objednaní k návštěvě odborné ambulance či hospitalizaci. Nezáleží přitom, zda přišli či přijeli sami, nebo je dovezla sanita. Výjimku budou tvořit jen akutní pacienti dvou oddělení. Děti zamíří rovnou na dětské oddělení, pacientky vyžadující ženské vyšetření na gynekologicko-porodnické oddělení. Každý akutně nemocný pacient přijde na Emergency, kde své problémy nahlásí sestře v evidenci naproti čekárně. Poté ho ošetří lékař specialista buď v chirurgické, nebo interní ambulanci.

Oční a ORL pohotovost:
V pracovní době jsou akutní případy ošetřeny na oční a ORL ambulanci.
V mimopracovní dobu se můžete obrátit na lékaře, konajícího službu na Emergency (osobně nebo po telefonické konzultaci na tel. 566 801 850, nebo 851), který nemá ale oční ani ORL specializaci. Je tedy možné, že budete odesláni na specializované oční nebo ORL pracoviště do Jihlavy, Havlíčkova Brodu nebo Brna k definitivnímu ošetření, pokud to bude Váš zdravotní stav nebo nález vyžadovat.