Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /   Informace pro pacienty   /   Dopravní služba

Navigace na stránce

Dopravní služba

Dopravní zdravotní služba

vedoucí: Zdražil Pavel tel: 566 801 830 
dispečink:  tel: 566 801 833, 566 801 834

Dopravní zdravotní služba nemocnice Nové Město na Moravě (DZS) zajišťuje přepravu nemocných raněných a rodiček (DRNR). Její současný vozový park se skládá ze 16 sanitních vozidel značky VW transporter a 7 dalších vozidel nutných pro provoz nemocnice.

DRNR pracuje v nepřetržitém provozu a je řízena dispečinkem který pracuje také v nepřetržitém provozu.To je Pondělí - neděle po dobu 24 hod.

Telefon na dispečink, na kterém je možno dopravu objednat je: 566 801 833 / 566 801 834

Přeprava pacienta se uskutečňuje na základě požadavku lékaře,který vypíše příkaz ke zdravotnímu transportu. Tato jízda je hrazena zdravotní pojišťovnou,ale jen do nejbližšího zdravotnického zařízení,které je schopno požadovanou zdravotní péči poskytnout a kterou určuje lékař na přední straně příkazu ke zdravotnímu transportu.

V případě,že si pacient přeje odvézt do vzdálenějšího zdravotnického zařízení je toto možné,ale rozdíl vzdáleností si musí pacient uhradit. Transport pacienta je možno uskutečnit i na přání pacienta,ale tuto přepravu si musí hradit za cenu 22,80Kč za vytížený kilometr.

DZS dále zajišťuje přepravu zdravotnických pracovníků,krve a krevních derivátů,naléhavě potřebných léků a lékařských přístrojů do opravy. Dále dovoz lékárenského materiálu, materiálu ze skladu,sterilizaci a dovoz pošty pro nemocnici.

DZS přepravuje pacienty od počátku otevření naší nemocnice až do dnešní doby.Již během války zde jezdilo jedno sanitní vozidlo.Později se stav navyšoval až na 38 sanitních vozidel (Š 1203 ) se zajištěním pacientů z celého okresu (Nového Města na Moravě,Bystřice nad Pernštejnem,Žďáru nad Sázavou,Velkého Meziříčí a Velké Bíteše).V této době již DZS zajišťuje výjezdní službu LSPP a RLP.Po revoluci byla vytvořena samostatná organizace Záchranné služby s DZS.

Od 1.7.2004 je DZS opět přiřazena k nemocnici v Novém Městě na Moravě a zajišťuje převozy pacientů z oblasti Nového Města na Moravě,Bystřice nad Pernštejnem a Žďáru nad Sázavou.Od této doby až do konce května letošního roku najezdila sanitní vozidla při převozech pacientů více jak 4 650 000 km a převezla 174 000 pacientů bez vážných dopravních nehod.

Cílem pro další roky je velká snaha vyměnit stará sanitní vozidla za nová,která mají již klimatizaci a další vylepšení která zvyšují komfort převážených pacientů.