Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Vyhrazeno pro muže. Novoměstská nemocnice pořádá charitativní skupinové holení

23. 11. 2018

Nemocnice Nové Město na Moravě organizuje historicky první „Movember“ charitativní skupinové holení. 28. listopadu se recepce chirurgie novoměstské nemocnice promění v improvizované holičství. Výtěžek akce poputuje nadačnímu fondu Muži proti rakovině.

Otevírací doba Movember holičství bude ve středu 28. listopadu od 12:00 do 16:00 hodin.

„Celou akci podporuje Střední škola obchodní a služeb SČMSD ve Žďáře nad Sázavou. Studenti oboru kadeřnictví této školy budou ve středu odpoledne muže holit pro dobrou věc.  Dobrovolný příspěvek za holičskou službu pošleme Nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Muži tak přispějí hlavně sobě,“ říká tisková mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

 

„Abychom měli vůbec koho holit, poprosili jsme o spolupráci sportovní oddíly ze Žďáru nad Sázavou a z Nového Města na Moravě. Vousáče slíbili dodat žďárští hokejisté, novoměstští fotbalisté a ragbisté,“ usmívá se Tamara Pecková a dodává, že i mezi doktory novoměstské nemocnice se najdou odvážlivci, kteří se v listopadu nebudou holit pro dobrou věc. „Skoro povinně to mají naši urologové, ale připojí se i lékaři z jiných oddělení, například z patologie,“ doplňuje Tamara Pecková.

 

Připojením k charitativnímu projektu Movember chtějí lékaři novoměstské urologie upozornit na důležitost preventivního urologického vyšetření nádorů prostaty a varlat.

„Vyšetření je v naší ambulanci prováděno novým špičkovým ultrazvukovým přístrojem a k dispozici máme i novou moderní laboratorní diagnostiku nádorů prostaty z odběru krve,“ říká lékař urologického oddělení Jiří Janů.

„Vyšetření prostaty je vhodné u mužů starších 50 let, kteří nebyli během posledních 2 let vyšetřeni. Na prevenci by určitě měli myslet i muži nad 45 let v případě, že byl jejich blízkému příbuznému diagnostikován karcinom prostaty. Vyšetření varlat není věkově limitováno,“ doplňuje informace lékař Jiří Janů.