Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Na oddělení následné intenzivní péče novoměstské nemocnice vybudují novou koupelnu pro pacienty

7. 11. 2018

Stavba nového zařízení zvýší komfort v péči o pacienty a usnadní práci ošetřujícímu personálu. Nemocnice stavbu nové koupelny zahájí v pondělí 12. listopadu, konec výstavby je naplánován na 30. listopadu.

„Provoz oddělení nebude přerušen. Z důvodu stavební činnosti však bude uzavřen hlavní vchod do oddělení NIP. Návštěvy budou moci přijít za pacienty bočním vchodem od chirurgické jednotky intenzivní péče. Prosíme návštěvníky, aby pozorně sledovali značení nebo se zeptali ošetřujícího personálu. Věříme, že dočasná omezení související se stavební činností přijmou pacienti a návštěvy s pochopením,“ omluvil se za případné komplikace technický náměstek novoměstské nemocnice Jiří Drdla.

Výstavbu nové koupelny nemocnice platí ze svého rozpočtu, celkem za ni zaplatí 200 000,- Kč bez DPH.

 

Oddělení následné péče (NIP) je lůžkovým zařízením, které poskytuje následnou intenzivní péči pacientům, kteří jsou ve stabilizovaném stavu po zvládnutí náhlé kritické nemoci nebo náhlého kritického zhoršení chronického onemocnění, ale jejich zdravotní stav nadále vyžaduje částečnou nebo úplnou podporu základních životních funkcí. „Novoměstská nemocnice je jedinou z krajských nemocnic, která oddělení následné intenzivní péče nabízí,“ doplňuje tisková mluvčí Tamara Pecková.

 

Oddělení následné intenzivní péče disponuje osmi lůžky, délka hospitalizace pacienta se počítá na měsíce, k dnešnímu dni je kapacita oddělení naplněna.