Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Lípa ke stému výročí založení republiky už má v nemocničním parku své místo

22. 10. 2018

Vysazením lípy se Nemocnice Nové Město na Moravě přidala k pokusu Agentury Dobrý den vysadit rekordní počet nových lip v jednom kraji během deseti dní.

Sázení lípy se zúčastnili zaměstnanci nemocnice. Ředitelka Věra Palečková byla první, kdo k lípě nasypal hlínu. "Jsem ráda, že jsme se připojili k oslavám stého výročí založení republiky alespoň touto formou. Naše nemocnice slaví také kulaté výročí. Snad se lípě bude dařit a bude příštím generacím připomínat jak sto let založení republiky, tak osmdesát let zahájení výstavby naší nemocnice." 

Nová lípa bude dělat společnost odnoži Lukasovy lípy z Telecího, kterou nechal vysadit v parku v roce 2001 bývalý ředitel nemocnice MUDr. Zdeněk Kadlec. „Telecká lípa je symbol dlouhověkosti, zdraví a úcty ke krajině, proto jsme ji tam tehdy vysadili,“ vzpomíná Zdeněk Kadlec.

„Telecké lípě se říká také Zpívající lípa, třeba si obě lípy budou pěkné povídat, když jsou na dohled. Snad se té, kterou jsme vysadili dnes, bude dařit stejně dobře jako odnoži lípy z Telecího, kterou tady vysadili před sedmnácit lety,"  říká tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková a dodává, že odborným garantem vysazení a také dárcem lípy je firma 3D-Zahrady.

Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace se stane součástí rekordu, který má připomenout významné jubileum našeho státu.