Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Oční ani ORL oddělení v Novém Městě na Moravě pohotovost nenabízí

7. 8. 2018

Zánět spojivek, bolest ucha po návratu z dovolené, to jsou potíže, se kterými si lékaři na urgentním příjmu v Nemocnici v Novém Městě na Moravě poradí, ale cizí těleso v oku, úraz oka, kdy pacient potřebuje změřit nitrooční tlak, ošetřit nemohou. Pohotovost neslouží lékaři ORL a ani oční specialisté.

Lůžkové části těchto oddělení v novoměstské nemocnici byly zrušeny už před několika lety, pacienti s problémy patřícími do těchto oborů přesto na urgentní příjem stále jezdí. „Lůžková část ORL v naší nemocnici nefunguje už deset let, oční oddělení nedisponuje svými lůžky tři roky. Není v naši moci zajistit v těchto oborech pohotovost. Pokud se pacient dostaví v době, kdy nejsou v provozu ambulance, a problém opravdu žádá odborníka, ošetření poskytnout zkrátka nemůžeme“ vysvětluje důvody tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Týdně se na urgentním příjmu v novoměstské nemocnici s potížemi, které ošetří oční lékaři a lékaři ORL, objeví zhruba kolem pěti pacientů.

„Se zánětem spojivek si poradíme, zvládneme vytáhnout třeba i nějaký předmět z ucha. Pokud ale dorazí pacient s předmětem v oku nebo po nějakém úrazu oka, například po úderu tenisovým či florbalovým míčkem, kdy je nutné změřit nitrooční tlak, musíme ho odkázat na odborníka,“ upozorňuje vedoucí lékařka Urgentního příjmu novoměstské nemocnice Karolína Brodinová.

Oční a ORL pohotovost poskytuje v současnosti Nemocnice Jihlava.